97309

Множення і ділення натуральних чисел. Розв’язування задач і вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити і систематизувати знання уміння та навички виконувати дії з натуральними числами; розвивати увагу логічне мислення цікавість виховувати уважність відповідальність за свої знання та успіхи колективу. Розв’язавши всі завдання ви розшифруєте криптограму в якій прочитаєте слова відомих людей про математику.

Украинкский

2015-10-16

42.25 KB

0 чел.

Міністерство освіти і науки України

Відділ освіти Козелецької райдержадміністрації

Козелецька гімназія № 1

Урок математики в 5 класі на тему:

«  Множення і ділення натуральних чисел.

Розв’язування задач і   вправ.»

                                                                              Підготувала

                                                                        вчитель математики

                                                                      Козелецької гімназії № 1

                                                                        спеціаліст І категорії

                                                                     Сорока Валентина Володимирівна

Козелець 2010

Тема:        Множення і ділення натуральних чисел. Розв’язування задач і  

                 вправ.

 

Математична практика - це абсолютна свобода

Г. Адамс

Мета: узагальнити і систематизувати знання, уміння та навички виконувати дії з натуральними числами; розвивати увагу, логічне мислення, цікавість, виховувати уважність, відповідальність за свої знання та успіхи колективу.

Тип уроку: Урок-естафета

Обладнання: прапорці, картки із завданнями, криптограми Література:

1. Г.П. Бевз, В. Г. Бевз «Математика 5»,

2. А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський , Ю. М. Рабінович , М.С. Якір « Збірник
задач і завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу»

Хід уроку

I. Організаційна частина.

Вітання. Перевірка вчителем готовності учнів до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

Чергові учні звітують про виконання домашніх завдань. На дошці
записано правильні відповіді. Учні самостійно перевіряють правильність їх
виконання. '

III. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні урок незвичайний. Ми його проведемо у вигляді естафети. Клас ділимо на дві команди, які будуть змагатися у спритності та кмітливості. Кожна команда обере капітана, який і буде керувати вашою роботою на уроці. Девізом до нашого уроку будуть слова Г. Адамса « Математична практика — це абсолютна свобода». А для чого потрібно вивчати математику, ви дізнаєтесь в кінці уроку, розгадавши криптограму. Розв'язавши всі завдання, ви розшифруєте криптограму, в якій прочитаєте слова відомих людей про математику.

III. Актуалізація опорних знань.

І тур: гра «Вулик»

Як бджілки приносять мед до вулика, так кожен член команди приносить бали своїй команді. Відповідає та команда, яка перша підняла прапорець. За кожну правильну відповідь - І бал.

  1.  Що означає помножити число на ?
  2.  Що означає поділити число  на ?
  3.  Назвіть компоненти дії додавання.
  4.  Назвіть компоненти дії віднімання.
  5.  Назвіть компоненти дії множення.
  6.  Назвіть компоненти дії ділення.
  7.  Як знайти невідомий доданок?
  8.  Як знайти невідоме зменшуване?
  9.  Як знайти невідомий від'ємник?
  10.  Як знайти невідомий множник?
  11.  Як знайти невідоме ділене?
  12.  Як знайти невідомий дільник?
  13.  Що таке квадрат числа?
  14.  Що таке куб числа?
  15.  Назвати порядок дій у прикладі.
  16.  Сформулюйте переставний закон множення.
  17.  Сформулюйте сполучний закон множення.
  18.  Сформулюйте розподільний закон множення.

IV. Розв'язування задач і вправ

2 тур: «Хто швидше?» Обчисліть:

І команда 2 команда

  1.  28 · 32454 ; 1) 34 · 2365 ;
  2.  187 · 408; 2) 279 · 306 ;
  3.  16 632:54  3) 19 536:48;
  4.  186 000 : 150 .         4) 243 000 : 180 .

Відповіді:

1. 90 860;                                                                   1. 80 410 ;       

2. 76 296;                                                                   2. 85 374;

3. 308;                                                                        3. 407;

4. 1240.                                                                      4. 1350.

З тур: «Чи вміємо виконувати приклади на всі дії?»

Знайдіть значення виразу:
(23 · 34 + 338): 16
 42 · (538 - 840 : 14)

  1.  23 -34 = 782; 1) 840 : 14 = 60;
  2.  782 + 338 = 1 120;       2) 538 - 60 = 478;
  3.  1 120:16 = 70. 3)478-42 = 20 076.

4 тур: « У країні рівнянь»

Розв'яжіть рівняння:
а) х : 16= 19; а)  х : 12= 17;

х = 16 · 19;                                                                х = 17 · 12;

х = 304; х= 204;

304:16= 19. 204:12= 17.

6) 336 :х= 14; 6)  561 :х= 11;

х = 336:14; х = 561:11;

х = 24 х = 51;

336:24= 14. 561:51 = 11.

в)  16х-7х = 612; в) 17х-9х = 672;

9х = 612;      8х = 672;

                х=612 : 9;                    х = 672 : 8;

х = 68; х = 84;

16 · 68-7· 68=612.                 17·84-9·84 = 672

5 тур «Хто найспритніший?»

Знайдіть значення виразу найзручнішим способом:

а) 25 · 98 · 4; а) 4 · 86 · 25;

б) 2 · 59 · 50; б) 8 ·39 · 125;

в) 37 · 54 + 54 · 63.   в) 78 · 43 + 43 · 22 .

Відповіді:

а) 9 800;                                                 а) 8 600;

б) 5 900;                                                 б) 39 000;

в) 5 400.                                                 в) 4300.

6 тур «Поміркуй!»

Розв'яжіть задачу:

За 8 гвоздик і 14 хризантем Купили 16 кг картоплі і 7 кг

заплатили 27 грн. 60 коп. цибулі, заплативши за всю

Одна гвоздика коштує 1 грн. 56 коп. покупку 28 грн. 70 к. Скільки

Яка ціна однієї хризантеми? коштує 1 кг картоплі, якщо 1 кг

цибулі коштує 1 грн. 86 коп?

Розв'язання: Розв'язання:

1)156 · 8 = 1248(коп.) - заплатили 1) 186 · 7 = 1302 (коп.) - заплатили

за гвоздики; за цибулю;

2) 2760 - 1248 = 1512(к.) - 2) 2870 - 1302 -1568 (коп.) -

коштують хризантеми; коштує кар гопля:

3)1512 : 14= 108(к.)= 1 грн. 8 коп.- 3) 1568 : 16 = 98 (коп.)-

ціна 1 хризантеми. коштує 1 кг картоплі.

Відповідь. 1грн. 8 коп. Відповідь. 98 копійок

7 тур « Конкурс капітанів» Розв'яжіть задачу:

З одного пункту в одному 3 одного пункту в протилежних

напрямі вирушили одночасно напрямах вирушили велосипедист і

велосипедист і легкова машина.                         пішохід. Пішохід рухався зі швидкістю

Велосипедист їхав зі швидкістю               3 км / год, а велосипедист - зі швидкістю

14 км / год, а машина - в 6 разів                         в 4 рази більшою. Яка відстань буде між

більшою. Яка відстань буде між                       ними через 5 год після початку руху?

ними через 3 год після початку 

руху?

Розв'язання. Розв'язання.

1)14 · 6 = 84 (км / год) - 1)3·4=12 (км / год)-

швидкість машини; швидкість велосипедиста;

2) 84 - 14 = 70 (км / год) - 2) 12 + 3= 15 (км / год)-

швидкість зближення; швидкість віддалення;

3)70 -3=210 (km ) - відстань      3) 15 - 5 = 75 (км) - відстань між

між велосипедистом і машиною пішоходом І велосипедистом

Відповідь: 210 км.           Відповідь. 75 км.

8 тур «Розгадування криптограми»

І група

« Математику вже навіть задля того треба вивчати, що вона розум
до ладу приводить.»
 М. В. Ломоносов

308

навіть

70

того

90 860

математику

1240

задля

24

вивчати

68

що

108

ладу

76 296

вже

5900

розум

304

треба

5400

до

210

приводить

9800

вона

2 група

«Перша умова, якої треба дотримуватися в математиці, - це бути точним, друга – бути ясним.»    Л. Карно

407

Якої

51

математиці

80 410

перша

84

це

85 374

умова

4300

друга

1350

треба

204

у

8600

98

бути

20 076

дотримуватися

75

ясним

39 000

точним

9 тур « Будь уважним!»

Скільки гострих кутів на малюнку?

IX. Підсумок уроку.

На цьому уроці ми навчилися розв'язувати задачі і вправи на множення та ділення натуральних чисел та дізналися, для чого потрібно вивчати математику, і яких умов потрібно дотримуватися при вивченні математики.

X. Оцінювання учнів,

XI. Домашнє завдання.

Виконати типові задачі №1, 4, 7, 9 і 10 - завдання високого рівня) crop. 137.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39651. Развитие российского патентного законодательства на современном этапе 57.43 KB
  Результат получился профессионально предсказуемым: наиболее профессионально разработаны самые общие вопросы и вопросы договорных отношений что наиболее близко юристам специализирующимся в области гражданского права. Иначе говоря в целом ни Роспатент ни Совет не обеспечили да и объективно не могли обеспечить комплексное совершенствование регулирования правоотношений в области интеллектуальной собственности включающей широкий круг отраслей права. Однако и при этой более правильной форме подготовки проекта реализация законодательного...
39652. Современные тенденции контрафакта: методы и способы незаконного использования интеллектуальной собственности 44.01 KB
  На каждом научнопрактическом мероприятии обязательно были одиндва доклада на тему Стратегия защиты товарного знака или Практический опыт защиты интеллектуальной собственности на примере такойто компании . Направление в патентное ведомство заявок на регистрацию в качестве товарных знаков обозначений использованных на продукции схожей до степени смешения с оригинальной образцом для подражания перед выпуском таковой в гражданский оборот В целях создания препятствий в доказывании умышленности действий по незаконному использованию чужого...
39653. Фирменное наименование коммерческой организации 130.65 KB
  Фирменное наименование коммерческой организации Общие требования к наименованию юридического лица установлены в ст. 54 части первой ГК РФ согласно которой наименование организации должно содержать указание на ее организационноправовую форму. Например фирменное наименование кредитной организации должно характеризовать ее деятельность путем использования слов банк или небанковская кредитная организация ст.
39654. Влияние международной интеграции на национальное законодательство об интеллектуальной собственности 186.17 KB
  было подписано Соглашение о торговых аспектах прав интеллектуальной собственности далее ТРИПС3 которое является приложением к Марракешскому соглашению учредившему Всемирную торговую организацию. ТРИПС охватывает все области интеллектуальной собственности устанавливает стандарты защиты прав и порядок правоприменения. В частности предоставляется возможность для использования высокоэффективных механизмов разрешения спорных вопросов имеющихся в ВТО применительно к интеллектуальной собственности.
39655. Защита прав на результаты интеллектуальной деятельности в антимонопольных органах: некоторые практические аспекты 57.5 KB
  Так по данным агентства Интербренд1 стоимость товарного знака CocCol по итогам 2010 года составила 70452 миллиарда долларов согласно Millwrd Brown2 самым дорогим брендом 2011 года стал pple 153285 миллиарда долларов. bis Конвенции по охране промышленной собственности от 20 марта 1883 года.1 постановления Пленума Высшего Арбитражного Суда Российской Федерации от 17 февраля 2011 года N 11 О некоторых вопросах применения Особенной части Кодекса Российской Федерации об административных правонарушениях положения статьи 10. В...
39656. О некоторых проблемах правовой охраны наименований некоммерческих организаций 52.85 KB
  Еременко посвящена анализу содержания исключительного права на наименование некоммерческой организации а также порядка выдачи разрешения на использование в наименовании некоммерческой организации официального наименования Российская Федерация или Россия и образованных на их основе слов. С исключением возможности передачи фирменного наименования совместно с предприятием исключительное право на фирменное наименование по сути лишилось своего имущественного содержания и фактически слилось с такой категорией как наименование коммерческой...
39657. Понятие нематериального (репутационного) вреда и его аналогов в теории российского гражданского права 62.25 KB
  распространения не соответствующих действительности порочащих сведений является денежная компенсация нематериального репутационного вреда. При этом отсутствие прямого указания в законе на способ защиты деловой репутации юридических лиц не лишает их права предъявлять требования о компенсации убытков в том числе нематериальных причиненных умалением деловой репутации или нематериального вреда имеющего свое собственное содержание отличное от содержания морального вреда причиненного гражданину которое вытекает из существа нарушенного...
39658. Общество как социокультурная система 253 KB
  Социологическое содержание культуры. Особенности социологического анализа культуры. Социальные функции культуры: адаптационная ценностнонормативная социализирующая организационнорегулятивная коммуникативноинформационная. Влияние культуры на социальные и экономические отношения; обратное воздействие экономики и политики на культуру.
39659. Социология личности 191.5 KB
  Социология личности Лекция Череповец 2007 Тема 2. Социология личности Содержание лекции Социологическое понятие личности. Понятие личности в социологии. Понятие социальной структуры личности.